ki ne dobd a karácsonyfád!
Pedig éppen erre készültem, hiszen holnap vízkereszt napja... Szerencsére pont ma jött a hír, amelyből megtudtam: a funkcióját vesztett karácsonyfa igazi csodaszer!
Gyűjtsd össze a fenyő tűleveleit! A legjobb vitaminbombát készítheted el belőle. Bár az indiánok évszázadok óta használják a tűleveleket egészségük megőrzése érdekében, ez a gyógytea kevésbé ismert a nagyközönség számára. Pedig fantasztikus a fertőző betegségek kezelésére, magas antioxidáns tartalma hatásos a rákos sejtek ellen, és a szellemi frissességet is javítja!
A vitaminbombára még visszatérünk. Az indiánokról meg csak annyit, hogy az, hogy használták, még nem bizonyíték arra, hogy értelme is volt... Természetesen (sajnos) a fenyőfa levele nem gyógyítja a rákot, egy ilyen állítás azonban tökéletes arra, hogy lelkesítse az arra hajlamosakat.
1 csésze fenyőtea ötször annyi C-vitamint tartalmaz, mint a citrom!
A fenyőtea erősíti az immunrendszert, nyugtatja és fertőtleníti a légutakat, köhögéscsillapító, hatásos a megfázás ellen. Influenzára az egyik legjobb gyógytea. Érdemes kipróbálni, mert a rendkívül magas C-vitamin, flavonoidok, antioxidáns tartalma mellett a fenyőtea hangulata, aromája, illata is csodálatos. 1 maroknyi fenyőtűt forrázz le 1 liter vízzel. Fedd le és hagyd ázni 15-20 percig. Meghűlés, megfázás esetén az egyik legjobb vitaminbomba a vírusok ellen.
Először is. A citrom 100 grammja kb. 50 mg C-vitamint (aszkorbinsavat) tartalmaz (ami egyébként a gyümölcsök között nem kimagaslóan magas). A fenyő tűlevele 100 grammonként 70-190 mg-t tartalmaz, ami első látásra magasabbnak tűnhet. Számszakilag valóban az is, de azt azért ne feledjük, hogy míg a citromból (annak levéből) alkalmanként több 10 grammot is elfogyaszthatunk, a fenyő tűveleléből jellemzően nem. Ha valaki teakészítésre szánja magát, valószínűleg pár grammot használ fel, amiből vizes kivonatot készít. A víz nagyon kis hatékonysággal vonja ki a viaszos felületű tűlevelekből a C-vitamint, ha pedig meleg vagy forró vizet használunk, az a kevés is elbomlik (mivel a C-vitamin eléggé hőérzékeny). Arról nem is beszélve, hogy a vízkeresztig aszalt fenyő levelében valószínűleg már lebomlott a friss állapotban jelen lévő aszkorbinsav zöme... A fenyőtea tehát jó esetben nyomnyi mennyiségű C-vitamint tartalmaz.
Nem csak belsőleg hatásos!
Szuper fertőtlenítő, penészölő, ekcémára, lábgombára, pikkelysömörre, korpás hajra, pattanásokra szintén eredményesen használhatod. Készíthetsz belőle borogatást, teheted a fürdővizedhez, vagy hajmosás után öblítheted vele a hajad.
Küldöm mindenkinek, aki szereti! Ennyi mindenre biztosan nem jó, és bár - a teába beoldódó kevés illóolaj miatt - némi fertőtlenítő hatása lehet, ez nem elegendő ahhoz, hogy a felsorolt csodás hatásokat kifejtse.
A boróka és a tiszafa mérgező, ennek leveleit kerüld el!
Ez legalább igaz, a tiszafa pedig különösen veszélyes!
29 komment