7 ok, hogy miért ne igyál egy hétig forró sós vizet
Még mindig nem értem eléggé az emberi pszichét. Ha valaki azért ír marhaságokat az interneten, hogy elladhassa a bóvli termékét, azon már meg sem lepődöm (sőt, ez tulajdonképpen teljesen természetes). De amikor úgy írnak bődületes butaságokat, hogy ahhoz a szerzőnek semmilyen érdeke nem fűződik, kicsit elgondolkodom: vajon mi késztethette az írót arra, hogy a monitor előtt görnyedve túráztassa az agyát, és légből kapjon egy pontokba szedett írást? Mert - ezt el kell ismernem - sokkal nagyobb fantázia, kreativitás kell ahhoz, hogy a ember teljesen megalapozatlan irományokat alkosson. Nem támaszkodhat szakirodalomra, nem szajkózhatja mások megállapításait, nem befolyásolhatják véleményét a tények. Kérdés persze, van-e mindennek értelme. S ha éppen az egészséggel, gyógyítással kapcsolatos az írás, nem rejthet-e veszélyeket a szerzői fantázia szárnyalása?
Ezeket a kérdéseket az alábbi írásnál is feltehetjük:
7 ok, amiért igyál egy hétig forró, sós vizet
Hm, eredeti ötlet, figyelemfelkeltő cím. Sok mindenről meggyőzhető vagyok, de csak akkor, ha mindez nem érinti a reggeli kávézásomat.
A sós meleg víz kúraszerű fogyasztása csodákat tehet a szervezetünkkel.
Hat/het - mindig gyanús a feltételes mód...
Minden reggel, egy héten keresztül igyál egy pohár meleg vizet, annyi sóval, amennyit el tudunk viselni benne. Egy hét után egy nap szünet, majd megismételhetjük.
Borzasztóan hangzik. Már csak az íze miatt is. Szobahőmérsékleten 1 ml víz 357 mg konyhasót képes feloldani, ez egy 2 decis pohárban 71,4 g sót jelent (forró vízben ennél valamivel több oldódik fel). Viszonyításként: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint naponta 5 g konyhasó bevitele javasolt a felnőtt lakosság számára. A javasolt kúrával - ha bírjuk a sós ízt - ennek több mint 14-szeresét is elfogyaszthatjuk (!!!) - és ha figyelembe vesszük, hogy a magyar lakosság átlagos sófogyasztásával világszinten is az élmezőnybe tartozik (bőven >10 g/nap), könnyen belátható, hogy nincs szükség arra, hogy a sót sós vízzel pótoljuk.
Mi több, már a jelenlegi sófogyasztásai adatok is aggasztóak, a fogyasztás csökkentése lenne indokolt. Ugyanis a túlzott sófogyasztás
- összefügg a magas vérnyomással
- növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát
- más betegségek (csontritkulás, gyomorrák) kockázatát is fokozhatja.
A kúra szabályozza a vércukorszintet, erősíti az immunrendszert, a csontokat, és ó hatással van a visszérre is.
Sajnos a vércukorszint és a csontrendszer esetén éppen ellentétes, kedvezőtlen a hatás. Hogy a visszérrel mit csinál, nem tudom, mindenesetre kedvező hatásról nincs szó a szakirodalomban.
És még mi mindenre jó?
1. Hidratál
A megfelelő folyadékpótlás télen-nyáron szükséges. Ezzel a keverékkel a sófogyasztást is letudjuk.
Hidratál. Persze. Üljlefiam, eggyes. A valóság ezzel szemben az, hogy ilyen sóterhelés eltávolításához a vesében nagyon sok vizet kell kiüríteni, így valójában dehidratálódunk, nem is kicsit.
2. Emésztésserkentő
Lehet, hogy valakinek ez jön be - feltéve, hogy nem lesz hányingere...
3. Álmatlanság ellen
A vízben található ásványi anyag segít az idegrendszer lecsendesítésében, ezért az alvás is nyugodtabb lehet.
Az ásványi anyag segít az idegrendszer lecsendesítésében - minden alap nélküli, légből kapott butaság.
4. Méregtelenítő hatás
Erős antibakteriális hatással rendelkezik, így egy hét fogyasztás után kiűzi szervezetünkből a baktériumokat és a méreganyagokat.
Na ja. Ettől még a méreganyagok is menekülnek... Ha kellőképpen kitartó a kúra, elképzelhető, hogy sikerül megritkítani a bél baktériumflóráját, de az nem feltétlenül előnyös, sőt.
5. A csontok egészsége
van néhány csontbetegség, és a csontritkulás, melyet enyhíteni lehet a tengeri só segítségével.
"Van néhány betegség" - balladai homály.A csontritkulás esetén a tudomány mai állása szerint éppen fordított a helyzet - a túl sok só káros.
6. A bőr egészsége
Egy pohár tengeri sós víz után a bőr sokkal egészségesebb és selymesebb lesz.
A tengervíz jót tesz a bőrnek, de ahhoz fürödni kell benne, és nem meginni...
7. Táplálja a szervezetet
Az egészséges életmód elengedhetetlen tartozéka a tengeri só, hiszen gazdag ásványi anyagokban és tápanyagokban.
Természetesen szükségünk van a sóra (akár tengeri, akár nem, hiszen a lényeg: nagy része nátrium-klorid). De ennyire biztosan nincs. Egészen biztosan nincs. A normál étrenddel bőven elfogyasztjuk a szükséges adagot
Ami viszont nagyon lényeges:
- a konyhasó mérgezési tüneteket okozó adagja 0,5-1 g/testsúlykilogramm (ez egy 70 kilós embernél 35-70 g, 50 kg-s testsúlynál 25-50 g)
- a halálos dózis 1-3 g/testsúlykilogramm (ez egy 70 kilós embernél 70-210 g, 50 kg-s testsúlynál 50-150 g).
Magyarán: egy pohár megfelelő töménységű sóoldattal (ha elég sokáig kevergetjük, ez lesz a végeredmény) átlagos felnőttnél jó eséllyel ki lehet váltani mérgezési tüneteket, egy kisebb testsúlyú egyén esetén pedig akár végzetes is lehet a sóivás.
Feltételezem, a cikket álnéven jegyző hályogkovácsunk mindennek nincs tudatában.
Kép forrása: highlightskids.com
12 komment