magyar nanocsoda
Bullshit. A szó jelentése: hülyeség, süketelés, buta beszéd, blöff. Nem tudom, miért, de ez jutott eszembe, amikor a blog több olvasójának javaslata alapján elkezdtem utánanézni a Lavylites terméknek. Néhány oldal átolvasása után pedig rájöttem, nem is a termék a lényeg: ezzel a profi módon felépített "marketingstratégiával" akár egy vödör vizet is sikerrel el lehetne adni gyógyszerként. Nem a termék, annak hatásossága, biztonságossága, minősége számít, hanem az, amit és ahogy mondanak róla. Épp ezért, ahelyett, hogy a Lavylitesról írtam, volna, megírtam egy másik bejegyzést. Most viszont induljunk el újra a kályhától.
Szóval: mitisír a hogyishívják? Sajnos - és ez milyen mély bölcsességre vall! - a Lavyl hivatalos honlapján a kívülálló érdeklődők számára semmilyen infó nem érhető el. Ahhoz, hogy informálódjunk, valószínűleg a cég munkatársává vagy partnerévé kellene válnunk... Így kénytelenek vagyunk nem hivatalos oldalakon tájékozódni. És ha ott bármilyen blődséget találunk, a Lavylites gyártója, forgalmazója jogosan mondhatja: mindaz, amit olvasunk, nem a cég hivatalos anyaga, nekik ahhoz semmi közük... Ügyes! Szegény ember vízzel főz, úgyhogy nem marad más, mint hogy azt elemezzük, ami számunkra (és az egyszerű vásárlók többsége számára) elérhető.
Jakabovics Tibor vegyész gyógyszerkutató, a nanotechnológia nemzetközileg elismert szakembere (...) feltalált egy nano méretű hordozót (10 a mínusz kilencediken méret, ez akkora, mint a DNS spirál két foka közötti távolság) aminek a tartószerkezetébe több mint 100 növény komplex energia lenyomatát tudja beletenni.
Rendkívül sok információt tartalmazó mondat. Kezdjük ott, hogy bár elképzelhető, hogy J. T. vegyész, sőt még az is, hogy gyógyszerkutató (nem tudjuk, hogy hol), de az, hogy a nanotechnológia nemzetközileg elismert szakembere, egyenesen kizárt. Ha az lenne, írt volna néhány (sok!) tudományos cikket. De nem írt - a komolyabb tudományos adatbázisok (Web of Knowledge, PubMed) egyikében sem találkozhatunk a nevével. DE Magyarországon, legalábbis bizonyos körökben már biztosan világhírű!
A DNS "két foka" valószínűleg a bázispárok közötti távolságra utal, ez nagyságrendileg valóban nanométeres távolság. De hogy mit talált fel J. T., az rejtély, mert ami ide le van írva, az értelmezhetetlen. Nanohordozó tartószerkezetében növények komplex energiáját beletenni nem lehet (ezt tulajdonképpen egy magyar és idegen eredetű szavakból álló értelmetlen mondat). Ezen a ponton akár abba is lehet hagyni az olvasást, és átkattintani a témával foglalkozó szaklap oldalára. De aki velünk marad, azokkal folytatjuk:
A sejtek tudják, hogy mire van szükségük, ebből a svédasztalból leveszik, amire szükségük van, és elkezdenek jobban működni. Nem kell túldozionálni a testet, és nem terheli szintetikus anyagokkal. Ezenfelül oda kerül, ahol szükség van rá, mivel spray formátumú, és oda fújható, ahol baj van. Nem kell átküzdeni magát a tápcsatornán és a véráramon. A testben lévő szabadgyököket használja hajtómotorként, és nagyon gyorsan áthatol a testen. Karra fújva 30 másodperc és egy perc közötti idő alatt jut el a csontvelőig.
Aha. A sejt az tudja. Ha így lenne, akkor hogyan fordulhat elő, hogy bizonyos anyagok (köztük sok növényi) megmérgeznek bennünket? Ha a méregnél nem elég okos a sejt, ebben az esetben miért lenne az? Szintetikus anyag meg nem kell. Oda fújható, ahol baj van, de ha mégsem, akkor fújható bárhová, mert úgyis azonnal felszívódik és pikpakk eljut oda, ahol szükség van rá. Aha. De mintha úgy emlékeznék, hogy valamilyen energialenyomatról volt szó, ami (legyen bármi is) szerintem nehezen szívódik fel a bőrön át. Még az energia is, hát még a lenyomata!
A szabadgyökös mondat pedig abszurditásában vetekszik az energialenyomatossal.
Nincs mellékhatása, 72 óra alatt amit nem használ fel a test, az kiürül. Nincs összeférhetetlensége más gyógyszerekkel, illetve gyógymódokkal. A Lavylites a gyártási technológiánkból kizár minden olyan elemet, melyet a környezetünkre káros hatással lehet. Alapanyagok gondos kézi munkával válogatott és a legkorszerűbb vizsgálati módszerekkel ellenőrzött. Nem használ vegyipari és állati eredetű, vagy védett összetevőket.
Csak jó tulajdonságokkal rendelkezik. Mindent összeszedett a szöveg írója, amire az emberek titkon vágynak. Szép munka! De a lényeg nem is ez, hanem a NANOtechnológia!
A kifejlesztett eszköz két részből áll. A nano méretű hordozóból a nanoeffectorból és ennek tartószerkezetébe illesztett növényi kivonatokból. Hagyományos technológiában a növényből kivonatot készítenek, kinyerve a hatóanyagot az eredeti struktúrából. Ezzel szemben az új technológia lényege, hogy az eredeti szerkezet, az eredeti viszonyok fennmaradjanak., pl. a Platanus acerifoliaból nem kioldják a keresett hatóanyagot, hanem a növény alkotó szerkezet minden elemét az eredeti szerkezeti szerepében megőrizve hozza létre. Tehát van egy nano méretű hordozónk, a nanoeffector, melynek szerkezetébe ültetve egy új technológia által kinyert komplex növényi elemeket eltudja juttatni a problémás sejtekhez. Egy nanohordozóban akár száz növény komplex energia lenyomatát is lehet továbbítani a sejtek felé.
Teccikérteni? Én nem. A nanotechnológia létező dolog, de a fentiekhez nem sok köze van. A modern ipar sok területén alkalmazzák, a gyógyászatban elsősorban hatóanyagok hatékonyabb célba juttatására használják fel. A nanonizált (nano, azaz a 10-9 m nagyságrend méretűre csökkentett) anyagok ugyanis esetenként a nagyobb részecskéknél sokkal hatékonyabban felszívódnak, hasznosulnak. Ez létező dolog. De a fenti szöveg, különösen az újra visszatérő energialenyomattal együtt süketelésnek tűnik. Nem kivonják a növényből a hatóanyagot, hanem?!... De ha mindezen nagyvonalúan átlépünk, akkor vajon mire lehetnek jók a termékek?
A betegségek a sejtekben a molekuláris változások következtében jönnek létre. A szervezetben először itt tapasztalhatóak az elváltozások, majd a lappangási idő elteltével akár hónapokkal később jelentkeznek a tünetek. Hasonló a folyamat, mint amikor a tengeren a hajókormányt ugyan egyenesen tartjuk, mégis az áramlatok elsodornak.. Szükség van időnként világítótornyokra vagy térképre, és iránytűre, hogy a helyes irányhoz korrigálni tudjunk. A rendszer egy ilyen iránytű a szervezet számára.
Tulajdonságai:
- a sejtek számára közvetlenül hasznosítható
- felszívódó képessége és hatása rendkívüli
- humán-hormon aktivációs hatás,
- öngyógyító és fájdalomcsökkentő hatás
- megdöbbentően széles spektrumú
- baktérium – vírus – gombaölő
- gyulladásgátló
- rendkívüli hatóanyag szállítási sebesség.
Magyarra fordítva: valami olyan dologról van szó, ami egy csomó rossz dologtól megóv bennünket. Mindezt bemondásos alapon. De figyelem! Aki azt gondolná, hogy itt a J. T. által feltalált valamiről beszélünk, az téved: egyetlen szóval sem utalnak arra, hogy a fentiek összefüggnének a forgalmazott termékekkel! Csak a szegény, gyanútlan olvasó agyában alakul ki ez a tévképzet... (Az már szinte mellékes, hogy a fenti szöveg gyakorlatilag értelmetlen blabla.)
De mit is talált fel J. T? Ami bizonyos:nemzetközi védjegybejelentéssel rendelkezik a Lavyl, Lavylites, Solvyl és Exyol nevekre (termékekre). Ez nagyjából azt jelenti, hogy bizonyos termékeken ezeket a neveket csak a védjegytulajdonos használhatja fel. Ez üzleti szempontból biztosan lényeges, de engem jobban érdekel, vajon mit érnek maguk a termékek? Ha a Solvyl, Lavyl, Exyol készítmények összetevőiből indulunk ki (a termékekben növényi komponensként citromfű, zsálya, kamilla, pomelo, menta, kakaó, szalmagyopár, ligetszépe, eukaliptusz, ánizs, csalán, rozmaring, koriander stb. található), megállapíthatjuk: ezek olyan közönséges, olcsó (!!!) gyógy- és tápláléknövények, amelyek számtalan termékben megtalálhatóak. Rendelkeznek bizonyos előnyös hatásokkal, de egyikük sem csodanövény, csodaszer. A Lavylites termékekben az említett növények kivonatai s néhány segédanyagnak tűnő anyag (víz, glicerin, citromsav stb.) található, számomra megfejthetetlen logika alapján kombinálva. Pedig lehet, hogy a titok a kombinációban rejlik, mert a készítmények hatásai rendkívül széles skálát fednek le:
- sejtregeneráló, vomeronazális effektor, telomeráz aktivátor
- afta, herpes, gomba, ismeretlen eredetű fertőzések eliminálására, megelőzésére
- fogíny regenerátor, karbantart, tonizál. A nyelvlepedéket csökkenti, a toxikus anyagokat blokkolja. Fogágyi, állkapocstáji és arc/orr/homloküregi problémák megoldását támogatja. Fényezi, világosítja, óvja a fogakat. A fogkefét fertőtleníti, konzerválja.
- segíthet megelőzni a nyirokrendszer túlterhelésével, csökkent hatásfokú működésével okozott zavarokat
- a hajhagymák, a fejbőr, a területet behálózó erek, a hallószervek, látószervek, szaglómechanizmusok támogatására is. Hatóanyagretard.
- a csuklóra fújva a szöveti textúrák mélyére hatol, ott a depókba rendeződött, vagy éppen transzferben mozgó toxikus fémeket felszabadítja
- a toxikus nehézfém ionokat (higany, kadmium, ólom, stb.), melyek áthatolva a sejtfalon a sejtekbe jutottak, vagy a sejtközi térben tartózkodnak mintegy „megragadják” és kihordják
- megtöbbszörözi a bőr önregenerációs képességét, az öregedési folyamatokat visszafordítja, lelassítja.
Ha leszámítjuk az értelmetlen részeket (hatóanyagretard, vomeronazális effektor), még mindig elég sok ígéret marad, amelyek reményében kidobhatunk az ablakon kiadhatunk 20-100 eurót (!!!) ezekre a termékekre. Mert a legfőbb probléma a következő:
a Lavyl, Solvyl, Exyol termékekről senki nem bizonyította hitelt érdemlően, hogy gyógyhatásokkal rendelkeznének (azaz nem gyógyszerek), emberek ezrei mégis a betegségmegelőzés és/vagy gyógyulás reményében vásárolják ezeket. A nyilvánosan elérhető dokumentációk (összetétel) alapján nem is várható, hogy rendelkezzenek az ígért csodás hatásokkal. Ha megpróbálunk utánajárni, milyen termékkategóriába tartoznak, valószínűleg meglepődünk, ugyanis nemcsak a gyógyszerek, hanem az étrend-kiegészítők nyilvántartásában sem található meg a készítmények. Akkor mégis micsodák? Ha hihetünk az egyik forgalmazó oldalán feltüntetetteknek, akkor talán kozmetikumok:
A honlapon szereplő termékek -nem gyógyszerek, ezért a hivatalos hatósági szabályozásnak megfelelően nem állíthatom, hogy a termékek betegségek kezelésére, megelőzésére és gyógyítására alkalmasak,amiket leírtam azok a hatóanyagra és saját családom, pácienseim és több tízezer ember tapasztalata alapján íródott. A készítmény nem csodaszer a Lavyl kozmetikai termékcsalád egy olyan, hatásaiban és alkalmazásában széles spektrumú készítmény, mely előállításában, technológiájában, továbbá extrém hatóerejében radikálisan szakít az eddig ismeretes módozatokkal.
De ha kozmetikum, akkor vajon hogy lehetséges az, hogy egyes termékeket (lsd. Solvyl Fullflex) szájon át kell bevenni? Hallottak már olyan kozmetikumról (sampontól a szemceruzáig), amit meg kell enni?
Mint említettem, az a tény, hogy mindezeket az infókat nem a cég hivatalos honlapján teszik közzé, védelmet adhat a fogyasztók megtévesztése, gyógyhatás megalapozatlan állítása stb. miatt a forgalmazó ellen indítható eljárások ellen. Azt pedig, hogy mi hangzik el a "termékbemutató" "előadásokon", a hatóságok számára macerás lenne ellenőrizni... (A GVH - "rossz szokásához" híven - mégis vizsgálódni kezdett). De hogy - szokásommal ellentétben - ne pesszimista hangulatban fejezzem be ezt az írást, álljon itt a Lavyl KÚP (???) használati utasítása:
Használati utasítás Lavyl kúphoz: Napi 1 alkalommal kenjük be a kezelni kívánt száraz bőrfelületet, majd várjunk, amíg felszívódik. Szembe ne jusson!
Kép forrása: housesardis.blogspot.hu
112 komment