saját vizét issza vissza?
Aki azt hiszi, hogy az alternatív terápia kifejezés még nem járatódott le eléggé, az biztosan nem hallott még a vizeletterápiáról. Nem, nem a vizeletkiválasztással kapcsolatos betegségek kezeléséről van szó, hanem a kezelést a vizelettel végzik, közelebbről a vizelet szájon át történő alkalmazásáról (=megivásáról) van szó. A jámbor érdeklődő még akár komolyan is vehetné a dolgot, ha csak abból indul ki, hogy egy magát pszichológusnak tituláló (ergo középiskolát, egyetemet végzett, biológiát, élettant tanult) egyén honlapján olvassa mindezt.
A vizeletterápia, latinul uroterápia (amelyről Magyar László András kitűnő és élvezetes Különös gyógymódok kislexikona c. művében részletesebben is olvashatunk) a saját vagy idegen vizelettel belsőleg vagy külsőleg végzett ősi, a világ számos részén, nagyon sok betegség kezelésére alkalmazott gyógymód. Többek között olyan, a maguk idejében gyógyíthatatlan betegségek esetén is alkalmazták (sikertelenül), mint a halálos torokgyík (amely ma már a védőoltásoknak hála eltűnt), a malária, vagy a C-vitaminhiány miatt kialakuló skorbut. A vizeletet Galénosz is ajánlotta kezelésre, de a 18. század közepére a terápiás alkalmazás visszaszorult. A 20. század elején John W. Armstrong javasolta újra a vizelet alkalmazását, de már csak a saját húgy fogyasztását ajánlotta. Napjaink reneszánsza az 1980-as évek Amerikájából indult, Bartnett és Adelmann természetgyógyászoknak "köszönhetően". Sajnos, hazánkba is eljutott, és többek között a már fent említett, az alábbiakban elemzendő honlap népszerűsíti ezt az egyidejűleg abszurd és perverz gyógymódot. Lássuk, miről is van szó:
A vizelet terápia valószínűleg az egyik legrégebbi, ha nem a legősibb módja a betegségek gyógyításának.
A vizelet nem más, mint a vesék által folyamatosan megszűrt vér. A vizelet nem mérgező, hanem steril, megszűrt vér, csak akkor szennyeződhet be amikor elhagyja a testet és a nemi szervek esetleg nem tiszták., vagy az edény, amibe a vizeletet felfogják, szennyezett. A közvetlenül a hólyagból származó vizelet olyan steril, hogy akár sebek kitisztítására is alkalmas. A vizelet a legelső íz, melyet életünkben először megízlelünk az anyaméhben. Mindannyian, mielőtt megszületünk, emésztőrendszerünknek az első lökést a vizelet adja. A vizelet az első csepp, amit testünkbe fogadunk, még az anyaméhben, de a vizelet a második csepp is, mégpedig szűrt vizelet - az anyatej. A mell körülbelül 20 liter vért szűr meg 1 liter anyatej előállítása során. Hát nem egy csodálatos biokémiai üzem az emberi test, hogy képes a piros vérből sárga vizeletet és fehér tejet előállítani.
Bizony, csodálatos üzem, de minden csodálatos üzemnek vannak selejtjei, melléktermékei. Az anyatej azonban nem melléktermék, előállításának célját talán nem szükséges részletezni. De a vizelet és a széklet bizony az (ezekben választódnak ki a szervezet számára szükségtelen, esetenként mérgező anyagok, gyógyszerek lebontásai), és a legtöbb normális ember nem csak ilyen megfontolásból nem eszi/issza meg, hanem mert undorodik is tőle. Joggal.
Valószínűleg már mindannyian vásároltunk más emberek, állatok vizeletéből, és fel is használtuk azt. Például ezek a gyógyszerek tartalmaznak vizeletet: Pergonal termékenységet befolyásoló gyógyszer, Ureaphil - vízhajtó, Urocine vagy Panafil - fekélyekre, égési sérülésekre, Amino-cervix - méhnyak problémákra, Premarin - ösztrogén pótló, Metrodin - ösztrogén emelésére szolgáló hormonkészítmény.
A "vizelet-piac" éves forgalma több, mint 500 millió dollárt tesz ki.
A vizeletkivonatokból készült gyógyszerekkel az a probléma, hogy a vizelet kivételével mindegyik káros mellékhatásokkal bír. A fenti néhány tényt figyelembe véve, nem lenne mégis bölcsebb dolog, ha mindenki a saját vizeletét használná, amelynek összetevői tökéletes egyensúlyban vannak, steril, mindig friss, és mindenben megfelel az egyén pillanatnyi igényeinek, s ezen felül teljesen ingyenes?
Van benne némi igazság és jó adag csúsztatás. Az igaz, hogy egyes hormonkészítményeket vizeletből állítottak, állítanak elő, de ezek a tisztított vegyületek nyilván nem azonosak a vizelettel. Így a vizeletpiac kifejezés is eléggé megtévesztő, csakúgy, mint az az alaptalan feltételezés, hogy az ártalmas gyógyszerek helyett előnyösebb lenne a saját vizelet fogyasztása.
A vizelet körülbelül 2,5% karbamidot tartalmaz, és széleskörűen felhasználják kozmetikumok készítésénél, mint hidratáló anyagot. A hölgyek nagyon sok pénzt fizetnek ezekért a krémekért, ahelyett, hogy a saját vizeletüket használnák fel. Sok szépségkirálynő és szex-szimbólum köszönhette bőrének selymességét a - titokban - bőrébe dörzsölt vizeletnek.
Ízlések és pofonok. Ha már karbamid, én maradnék egy olyan terméknél, amely vizeletet azért nem tartalmaz.
Hogyan hat a vizelet terápia
Hatékonysága nem hasonlítható össze egy gyógyszerrel.
A vizelet egy információs forrás a szervezetben fellelhető betegségeket illetően, más szóval a szervezetben végbemenő változásoknak egy igen pontos lenyomata. Testünkben lévő víz minden információt rögzít, ezért a testvizünkön keresztül nagyon jól hatnak a hangtálakkal, kristályokkal végzett rezgésterápiák.
Mivel a vérünk amelyből a vesénk vizeletünket kiválasztotta, végig haladt, keringett egész testünkön, minden információval rendelkezik a folyamatokról, melyek bennünk zajlanak.
Ezért mikor a vizelettel együtt a benne lévő információ is áthalad torkunkon, az ott lévő apró kis érzékelők elemzik azt, és ezek után aktiválódik immunrendszerünk a betegség legyőzése érdekében. Tehát a betegség természetének megfelelő immunválasz az agyból érkező jelzések hatására jön létre.
Ez úgy butaság, ahogy van. De tovább is van:
Ennek bizonyítékai:
1. Ha a vizeletet katéterrel juttatják be a gyomorba (akár egy hónapig tartó kezelés), a vizelet terápia semmilyen eredményt nem hoz.
2. Az a tény, hogy a vesében, a hólyagban és általában a vizelet kiválasztó szervekben a vizelet jelenléte ellenére is kialakulhat rákos megbetegedés, azt bizonyítja, hogy az emberi testen belül a vizelet puszta jelenlétével nem gyakorol közvetlen hatást a daganatos sejtekre. De amint ugyanezt a vizeletet a beteg a száján keresztül juttatják be szervezetébe, a rákos sejtek szaporodásának csökkenő mértéke, vagy magának a daganatnak az eltűnése figyelhető meg.
3. Abban az esetben, ha a vizeletet nem nyelték le, csak gargalizáltak vele, a hatás azonos volt a vizeletivásnál tapasztalttal.
4. Amennyiben közvetlenül a vizelet megivása után a betegek tiszta vízzel gargalizáltak, a vizelet kúra semmilyen hatást nem fejtett ki.
5. Az interferon, a vizeletben található sok-sok bioaktív hatóanyag egyike, a sajátvizelet - terápia során megfigyelthez hasonló eredményt produkál, mivel ebből is csak elenyészően kis mennyiség bevételére van szükség ahhoz, hogy az agyat a szervezet gyógyításához szükséges információval ellássa.
Laboratóriumi kísérletek során megállapították, hogy a nemzetközileg elfogadott és alkalmazott 100 Ne. Interferon adagjának mindössze egy százezred része - szájon keresztüli bevétel esetén - elegendő ahhoz, hogy ugyanazt a hatást fejtse ki mint egymillió egység interferon injekció formájában.
Fentieket figyelembevéve feltételezhetjük, hogy az érzékelő sejtek, melyek a szervezetben a pillanat törtrésze alatt végbemenő változásokat is észlelik, képesek is ezeket a változásokat teljes kontroll alatt tartani, amennyiben a vizeletből érkező megfelelő információ erre készteti őket. Ezek a sejtek a szájüregben és a garatban találhatóak.
Amint a vizelet a szájüregbe kerül, az érzékelő sejtek értékelik és továbbítják a megfelelő információt az agyba. És fordítva, az agy beindítja a cytokinokat termelő mirigy működését, amely az immunrendszerre szabályozó hatást gyakorol.
Az agy az internuklein-X és más enzimek előállításával cytokinok termelődését idézi elő, ami a szervezetben fennálló betegségek gyógyulásához vezet.
Ez szintúgy teljes butaság, parasztvakítási célból 1-2 szakkifejezéssel megspékelve.
A vizelet terápia megkezdése
Különbözőek vagyunk, más az életmódunk, étkezési szokásaink, stressz tűrő képességünk, s ennek megfelelően minden ember adott pillanatban termelt vizelete is eltérő, egyedi és megismételhetetlen. Így van ez jól, hiszen annak az embernek a hólyagjában éppen összegyűlt vizelet pontosan azokat az összetevőket tartalmazza, melyek számára az adott pillanatban, személyre szabottan a legtökéletesebb gyógyszernek számítanak.
A valóság az, hogy az ember hólyagjában éppen összegyűlt vizelet pontosan azokat az összetevőket tartalmazza, amelyek kiürítése adott pillanatban szükséges. Így például ha valaki épp antibiotikum-kezelésben részesül, akkor az antibiotikum lebontástermékeit, ha kábítószert használ, akkor annak bomlástermékeit, és így tovább.
Amikor elkezdjük a vizeletterápiát, törekednünk kell arra, hogy jó minőségű "gyógyszert" állítsunk elő magunk számára, és, hogy agyunkat csupa kellemes és jó gondolattal töltsük meg. Testünk 70-80%-a víz, fontos, hogy milyen vízkristályokat hozunk létre magunkban gondolatainkkal, szavainkkal.
Ez tényleg fontos. A vízkristályt általában jégnek nevezzük, és nem gondolatokkal, hanem fagyasztással készül. De mi köze mindennek a vizelethez?
A vizeletterápia alkalmazásának több módja van: reggeli első vizelet középső részének fogyasztása, masszázs vizelettel, homeopátiás vizelet fogyasztása.
A terápia megkezdése előtt konzultáljon orvosával, bár ennek nincs olyan nagy jelentősége, mint egyéb hagyományos vagy modern gyógymód alkalmazásánál.
Praktikus információk, fontos figyelmeztetés. Ha mindenáron bele akarunk kezdeni a vizeletterápiába, akkor tényleg célszerű kihagyni az orvost, mert 100%-os eséllyel megpróbálna lebeszélni.
A vizelet ivása: A vizelet gyűjtésére használjunk egy tiszta üvegpoharat. Az első néhány ml-t - amely a húgycsövet kitisztítja - valamint a vizelet utolsó néhány ml-ét ne használjuk fel. A középsugaras vizeletet fogyasszuk el éhgyomorra és utána legalább fél órán át ne együnk és ne igyunk. A reggelenkénti egyszeri vizelet fogyasztása csak arra elég, hogy fenntartsa az egészséget, beteg embereknél komolyabb kúrát kell alkalmazni.
Cseppek a nyelv alá: A vizeletcseppeket a reggeli első vizelet középső részéből egy szemcseppentővel tesszük a nyelvünk alá. Első nap 1 - 5 cseppet, második nap 5 - 10 cseppet, napjában kétszer, reggel és este. Ezt az adagolást a tényleges panaszok megszűnéséig érdemes fenntartani, vagy szükség esetén növelni is lehet.
Gargalizálás: A gargalizáláshoz friss vizeletet használunk, majd egy idő után kiköpjük. A szájban fellépő fertőzés, fogágy gyulladás, fogfájás vagy torokgyulladás esetén a vizeletet tanácsos akár 20-30 percig is a szájban tartani.Irrigálás: Hüvelyi és húgyúti fertőzések, betegségek esetén a vizelettel történő irrigálásnak gyógyító hatása van, megszünteti a nehéz vizelést is.
Bedörzsölés: Bőrbetegségeknél, ekcéma, pikkelysömör, korpa stb.
Lábáztatás: lábujjak közti kipállás, ekcéma, láb vérellátásának fokozása, hólyagproblémák. Erre a célra alkalmas a friss és a régi (4 napos, felmelegített) vizelet is.
Ülőfürdő: nemiszervi és végbél probléma (pl. aranyér) Friss közép sugaras összegyűjtött vizeletet kellő hőfokra melegítünk és beleülünk. Keverhetjük pásztortáska, körömvirág és cickafark teákkal is. De lehet felváltva alkalmazni a vizelet és a gyógyfüves fürdőt.
Szemfürdő, szemcsepp: Friss vagy felforralt régi vizelettel (esetleg vízzel hígítva) lemossuk a szemeket vagy belecseppentünk. Hosszabb időn keresztül alkalmazott szemfürdő javíthatja a látást.
1. Májbetegség: Összenyomkodott nyers gyömbért áztatni 5 percig a vizeletbe, majd meginni.
2.Vesebetegség: Vizeletbe Zsurló forrázatot tenni.
3. Hasnyálmirigy (cukorbetegség): Vizelet + 1 dl kecskerutafű és áfonyalevél forrázat + csalángyökér főzet.
4. Bőrbetegségek: 1 dl vizelet + 1 csipetnyi kurkuma belsőleg
2 dl vizelet + 1 ek. Kurkuma + 0,5 dl ghi + kiskanál méz külsőleg
5. Gyomor és bélbetegségek: 1 dl vizelet + 1 dl nyers kókuszlé
6. Rák és májgyulladás: lépes mézből előállított propoliszt vizelettel keverve fogyasztani (Nakao japán kutató)
Itt lett hányingerem. Mondanom sem kell, hogy a fent leírtak tökéletesen obskurus, a mai tudásunk alapján teljességgel elfogadhatatlan és alaptalan ajánlások. A vizeletterápia hasznát semmilyen betegségben nem igazolták, épp ezért alkalmazása kerülendő. Ha valakiből hiányzik a vizeletfogyasztással szembeni természetes undor, gondoljon arra, hogy a vizelet a szervezet számára fölösleges és káros anyagok kiürülésének egyik fő útja!
Gyógyulási krízis
Néhány embernél gyógyulási krízis tapasztalható. Állapotuk átmenetileg romlik, mielőtt a javulás bekövetkezne. A hagyományos gyógyító módszerek alkalmazása esetén ez teljesen normálisnak tekinthető, és ilyen esetekben, azt tanácsoljuk, hagyja abba a beteg a terápiát egy rövid időre, majd néhány nap elteltével, kezdje újra, egészen kicsi, napról napra emelkedő dózissal.
KONZULTÁCIÓ TERAPEUTÁVAL!!!
Mindannyian különbözőek vagyunk, különböző étkezési szokásokkal, és szervezetünk ugyanazon dologra különbözően reagálhat. S van, hogy egy kezelés, vagy gyógyszeradag megfelel az emberek többségének, de az nem jelenti azt, hogy mindenkinél egyforma módon működik, azonos hatást vált ki. Egy új terápia bevezetésekor a hatóanyagok kezdetben kismennyiségű adagolása megoldja, vagy legalábbis csökkenti az eleinte tapasztalható nehézségeket.Fellépő gyógyulási krízis tünetek
Köhögés, nátha: Reakció a légutak fokozott váladék kiválasztására.
Általános erőtlenség: a fokozott méreganyag kiválasztás következménye. Sok pihenés, ésszerű diéta.
Láz: Jele lehet, hogy a szervezet elkezdte a méreganyagok elégetését, kiürítését.
Laza széklet: Eleinte hasmenés előfordulhat.
Bőrkiütés: A kúra 3-7 napján pattanások, bőrkiütések jelenhetnek meg a bőrön.
Hányás: Lehet a szervezet első reakciója a vizelet ivásra, de ennek kiinduló pontja nem a gyomor, hanem az agy.
Helytelen étkezés, de főleg betegségek – láz – epeproblémák miatt a vizeletnek kellemetlen szaga és íze lehet. Könnyebb meginni, ha esetleg vízzel keverjük.
Máj-szív-vesebetegségek! A kúra megkezdése előtt feltétlen konzultáció a terapeutával!
Terhes nők! Első, reggeli vizeletből nem ihatnak. Először tea, tej, víz fogyasztás. Csak híg világos színű vizelet alkalmas a számukra.
Nocsak, veszélyek is vannak? Az állapot átmenetileg romlik, mielőtt javulna. De mi garantálja, hogy javulni fog? Mert a vizeletivás biztosan nem. A felsorolt tünetek nem a gyógyulási krízis velejárói, hanem a "kezelés" ártalmas hatásainak következményei lehetnek. Ha bárki ilyent tapasztal, nem a "kezelést" elrendelő "terapeutával" konzultáljon, hanem egy orvossal!
Epilógus:
A honlap gazdájának Facebook profilja az alábbi iskolák elvégzését sorolja fel:
Kérdés, hogy mindez feljogosítja-e a honlapon felsorolt számos terápia végzésére (nevezheti-e egyáltalán pszichológusnak magát?), mint ahogy az is, hogy a tevékenység felügyeletét mely szervezet, hatóság látja el (mint láthattuk, erre szükség lenne). A kérdésre válasz az ÁNTSZ-től, a Magyar Orvosi Kamarától vagy a Magyar Pszichológiai Társaságtól érkezhet.
A kép forrása: http://paraisodelasalud.org/5ocongreso/mision_en.html
29 komment