mire jó a szilvalekvár?
A népi tapasztalat szerint székrekedésre, és aki próbálta, tanúsíthatja, hogy szorult helyzetben valóban hatásos. Enyhe (vagy túladagolva nem is annyira enyhe) hashajtó hatása annak köszönhető, hogy magas cukor- és gyümölcssavtartalma miatt ozmotikusan aktív (vizet "vonz"), így lazább székletet eredményez.
Újabban azonban ennél érdekesebb híreket is olvashatunk a szilvalekvárról:
Szabó Gyuri bácsi a bükki füvesember azt is elmondta, hogy rákban nem lehet meghalni. Mert a szervezet öngyógyító, ilyenkor az immunrendszert kell erősíteni és az adott rákra való növényeket használni. Testünkben mindig vannak rákos sejtek és ezeket a szervezet normális esetben kordában tartja. Ha gyengül az immunrendszer, akkor képesek csak az elburjánzásra. Nagyon fontos, hogy higgyük, sőt, tudjuk, hogy a rák nem halálos ítélet. Abszolút gyógyítható.
Elmondta, hogy a székelyek mit használnak rákgyógyszerként, teljes hatékonysággal. És ezt tudóscsoportok nemrégiben be is vizsgálták, igazolva a gyógymód hatékonyságát. Tehát Erdélyben egy nagyon egyszerű orvosságot használnak a rák gyógyítására. Szilvalekvárt. Igen, szilvalekvárt. A szilva gyógyító erejű, kimagaslóan magas az antioxidáns tartalma. Frissen is érdemes szezonban sokat fogyasztani belőle, de aszalt szilvaként is hatásos, valamint lekvárként is. Nos, nem csak hungarikum a kiváló házi szilvalekvár, de csodálatos erejű rákgyógyszer is.
Bőrrákra közönséges galaj, diólevél és fagyöngy keverékének tinktúráját használjuk.Szájüregrákra: körömvirág - idényében minden nap 3 virág nyersen elrágcsálva, amíg elmúlik a betegség.Nyelvrákra: 1-1 kiskanálnyi galaj kipréselt leve beletéve 1-1 csésze diófalevél teába, az egyik csészével gargalizálni kell egész napra elosztva, a másikat meg kell inni. Mellrákra: fagyöngytea. Leukémiára: somlekvár.
Hogy mi igaz mindebből? Sajnos semmi. Jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne a rák kezelése, gyógyítása, de nem az. Az persze jó, ha egészségesen élünk, és ennek része lehet a szilvalekvár, somlekvár fogyasztása, de gyógyulást sem ezektől, sem a többi, fent felsorolt növénytől nem várhatunk. Rákellenes növények vannak, de azok túl mérgezőek ahhoz, hogy kiskanállal fogyasszuk a lekvárjukat.
Jó lenne tudni, tényleg Szabó Gyuri bácsitól származnak-e a fentiek, mint ahogy azt is, hol olvashatóak a népi gyógyászati alkalmazást igazoló és a hatásosságot bizonyító tudományos adatok. Sajnos, a szilvalekvár tradicionális rákellenes használatáról az általunk elérhető szakirodalomban nincs adat, és a "tudóscsoportok" publikációi sem érhetőek el sehol.
U. i.: és hogy valami jót is írjunk: következzék egy egyszerű recept nagyon finom szilvalekvár készítésére.
Turmixoljuk le a szilvát, rakjuk hőálló edénybe, sütőben néhány óra alatt, időnként megkeverve 160 °C-on főzzük/süssük a kívánt állagúra. Sem hozzáadott cukor, sem egyéb adalékanyag nem szükséges. Hashajtóként, és nem utolsósorban "élvezeti szerként" is kiváló. Rákot azonban nem gyógyít.
Kép forrása: aranyoldalak.hu
30 komment